Oficjalna strona Rady Sołeckiej Chwaszczyna
Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Katalog dokumentów Rady Sołeckiej Chwaszczyna
Szczegóły pliku
Informacja o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej Informacja o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej "Czyste powietrze Pomorza - edycja 2017" POPULARNY

2DOFINANSOWANIE DO MODERNIZACJI ŹRÓDŁA ENERGII CIEPLNEJ

Osoby fizyczne posiadające w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Żukowo kotły opalane węglem lub koksem mogą ubiegać się o dofinansowanie modernizacji źródeł energii cieplnej.
Należy złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Gminy Żukowo o udzielenie dotacji do poniesionych kosztów likwidacji kotła opalanego węglem lub koksem i zastąpienia ich np.: kotłem opalanym gazem, olejem opałowym lub źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii, np.: pompy ciepła czy kolektory słoneczne, kotły na biomasę.

Przedmiotowa dotacja nie obejmuje wykonania instalacji grzewczej w nowo wybudowanych budynkach/lokalach mieszkalnych, wykonania przyłączy do linii gazowych, montażu kominków ani modernizacji źródeł niskoemisyjnych.

Wniosek o udzielenie dotacji na inwestycję, o której mowa, należy złożyć w roku poprzedzającym planowane zadanie. Dotacje nie dotyczą zadań rozpoczętych ani zakończonych, co oznacza, że do czasu podpisania umowy pomiędzy właścicielem
nieruchomości i Burmistrzem Gminy Żukowo, nie można demontować pieca, który podlegać będzie modernizacji, ani zakupić nowego źródła energii cieplnej.

Informacje o procedurze ubiegania się o dotację, w tym formularz wniosku, dostępny jest w Referacie Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Żukowo, p. 38, nr tel. 58 685 83 48, bądź na stronie internetowej Urzędu www.bip.zukowo.pl w zakładce katalog usług – ochrona środowiska, po ogłoszeniu naboru przez Burmistrza Gminy Żukowo.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji dla zadań planowanych na rok 2017, prowadzony jest w II półroczu bieżącego roku. Ogłoszenie o możliwości składania wniosków, podane zostanie do publicznej wiadomości, poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeniowej Urzędu Gminy Żukowo, na stronie internetowej www.zukowo.pl oraz przesłane sołtysom.

żródło: http://bip.zukowo.pl/Article/get/id,68432.html

Szczegóły

Wersja:
Wielkość400.28 KB
Pobrany959
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2016-06-15
Dodany przezJWiercinska
Data modyfikacji2016-06-23
Zmieniony przezMichał Witt

Pobierz